انواع اضافه کاری در نرم افزار حضور غیاب

انواع اضافه کاری در نرم افزار حضور و غیاب

انواع اضافه کاری در نرم افزار حضور غیاب

یک موضوع مهم و اساسی در مورد دستگاه حضور غیاب بحث نوع نرم افزار هایی می باشد که همراه دستگاه ارائه می شود.محصولات حضور و غیاب فراتکنو دارای دو نرم افزار حضور غیاب رایگان و حقوق دستمزد می باشند.

امروز از وبسایت مجموعه فراتکنو با مقاله دیگری تحت عنوان انواع اضافه کار در نرم افزار حضوروغیاب فراتکنو در خدمت شما خواهیم بود.

در این مقاله سعی کرده ایم که مبحث اضافه کاری را به طور مختصر توضیح و انواع آن را شرح دهیم.

در ابتدای مقاله به تعریف اضافه کاری خواهیم پرداخت

بطور کلی اضافه کاری به مقدار زمان بیشتر حضور کارمند در محل کار نسبت به طول شیفت کاری تعریف شده توسط مجموعه گفته می شود.

اضافه کاری معمولا نیز با پرداخت وجه اضافه تحت عنوان اضافه کاری همراه است.

در نرم فزار حضوروغیاب فراتکنو اضافه کاری به 3 روش مورد محاسبه قرار می گیرد که عبارتند از:
1- اضافه کاری بیش از طول شیفت در روز

2- اضافه کاری بیش از طول شیفت در ماه

3- اضافه کاری خارج از ساعت کاری

که در ادامه به شرح موارد فوق می پردازیم:

اضافه کار بیش از طول شیفت در روز:

در صورت انتخاب این گزینه در نرم افزار حضوروغیاب مبنای محاسبه اضافه کاری طول شیفت تعریف شده توسط مدیر سیستم می باشد به مثال زیر توجه کنید

فرض کنید در نرم افزار حضور و غیاب شیفت از ساعتت 8 الی 16 تنظیم شده است در این شیفت طول شیفت 8 ساعت مشخص شده اگر پرسنل مجموعه شما بیشتر از طول شیفت تعریف شده کار کند مقدار کارکرد اضافه در نرم افزار محاسبه کارکرد به عنوان اضافه کاری در نظر گرفته می شود.

 

بیشتر بخوانید : نرم افزار حضور و غیاب

 

اضافه کار بیش از طول شیفت در ماه:

در صورت انتخاب این گزینه مبنای محاسبه اضافه کاری در نرم افزار بر اساس طول شیفت در ماه محاسبه خواهد شد.

به طور مثال کارمند شما با توجه به طول شیفت تعریف شده موظف به پرکردن ساعات کاری مشخصی در ماه خواهد بود اگر کارکرد ماهانه پرسنل بیشتر از مقدار تعیین شده در ماه باشد نرم افزار مقدار اضافی را به عنوان اضافه کاری در نظر خواهد گرفت و کسری کاری صفر خواهد بود.

 

اضافه کار بعد از ساعت کاری

در صورت انتخاب این گزینه مبنای محاسبه اضافه کاری دیگر طول شیفت تعریف شده نخواهد بود بلکه اتمام ساعت کاری مبنای محاسبه اضافه کاری خواهد بود.

تفاوت گزینه اول اضافه کاری بیش از طول شیفت در روز با گزینه سوم اضافه کار بعد از ساعت کاری  در این است که در صورت انتخاب گزینه اول کارمند مجموعه شما تا زمانی که طول شیفت خود را پر نکند اضافه کاری دریافت نخواهد کرد اما در گزینه سوم (اضافه کار خارج ساعت کاری ) کارمند شما می تواند در صورت عدم پر کردن طول شیفت خود اضافه کار دریافت نماید.

مثال: شیفت کاری 8الی 16 تنظیم شده است ساعت ورود پرسنل 9 الی 17 بوده است در صورت انتخاب گزینه اول کارمند اضافه کاری نخواهد داشت درصورت انتخاب گزینه سوم نرم افزار برای کارمند 60 دقیقه اضافه کاری منظور خواهد کرد.

تا اینجا سعی شد با ارائه ی مثال های ساده و توضیحات قابل فهم انواع اضافه کاری در نرم افزار حضور غیاب رایگان فراتکنو را برای شما عزیزان شرح دهیم درصورتی که سوالی در خصوص هر بخش داشتید کافیست با شماره پشتیبانی 021-77651810 تماس حاصل فرمایید تا در اسرع پاسخگوی شما عزیزان باشیم.