حقایق جالب در مورد اثر انگشت
دسترسی های سریع وبلاگ فراتکنو

اثر انگشت و حقایق جالب آن

جالب است بدانید که اثرانگشت از همان زمانی که انسان در رحم مادر به سر می برد شکل می گیرند و در ماه سوم حاملگی کامل می شوند. این یکی از عجایب آفرینش و یکی از قدرت های باری تعالی است. هر فردی در طول تمام عمر یک اثر انگشت خاص و منحصر به فرد خواهد داشت حتی در دوقلو های یکسان نیز اثر انگشت متفاوت است. به‌گونه‌ای که امکان شباهت اثر انگشت دو نفر انسان، یک در شصت و چهار میلیارد می‌باشد. اثر انگشت از الگوهایی از کمان ها، حلقه ها و پیج و تاب ها تشکیل می شود. این الگوها در داخلی ترین لایه ی اپیدرم (پوست بیرونی) که «لایه ی سلول های پایه ای» نام دارد شکل می گیرند.

انسان ها از زمان های قدیم تا امروز از خطوط انگشت برای شناسایی اشخاص استفاده می‌کردند. چنان که یک قرارداد بازرگانی در چین پیدا شده است که متعلق به 1200 سال پیش است و پای آن قرارداد را طرفین معامله هم انگشت زده و هم امضا نموده‌اند. شاید در آن زمان در همین حد متوجه کاربرد آن شده باشند اما حالا دیگر کاربردهای اثر انگشت بر کسی پوشیده نیست که یکی از این کاربردها اسکن کردن اثر انگشت روی سنسور دستگاه حضور غیاب است که با توجه به منحصر به فرد بودن اثر انگشت افراد، می‌توان به‌خوبی هویت اشخاص را برای ثبت تردد شناسایی کرد.

یک موضوع جدیدی که محققان به تازگی دریافته اند این است که حتی باکتری هایی که روی پوست قرار دارند را می توان به عنوان تعیین کننده های هویت شخصی به کار برد. زیرا باکتری هایی که روی پوست و به طور ویژه روی سطح دست شما زندگی می کنند خاص و منحصر به فرد هستند، حتی در میان دوقلوهای یکسان. این باکتری ها روی اشیائی که به آن ها دست می زنیم باقی می مانند.در واقع این طور می شود بیان کرد که از این باکتری ها می توان به عنوان نوعی اثر انگشت استفاده کرد که تا چند وقت بدون تغییر باقی می مانند

نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید؟

همکاران ما در واحد فروش آماده ارائه خدمات به شما هستند.

اخذ نمایندگی فروش محصولات فراتکنو

در کمترین زمان درخواست خود را ثبت نمائید

دستگاه حضور و غیاب فراتکنو می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها