3 اشتباه رایج کارفرمایان در مورد دستگاه حضور و غیاب
دسترسی های سریع وبلاگ فراتکنو

3 اشتباه رایج کارفرمایان در مورد دستگاه حضور و غیاب

3 اشتباه رایج کارفرمایان در مورد دستگاه حضور و غیاب

3 اشتباه رایج کارفرمایان در مورد دستگاه حضور و غیاب
3 اشتباه رایج کارفرمایان در مورد دستگاه حضور و غیاب

 

دستگاه حضور و غیاب


1.سیستم حضوروغیاب پر هزینه و گران قیمت است:
تصور کنید برای مجموعه خود نیاز به استخدام دو کارمند در بخش محاسبه حقوق و ثبت تردد دارید.از طرفی بحث حقوق قانونی و هزینه های آنها و از طرفی دیگر مشکلات عدم دقت کافی یا اشتباهات رایج در هنگام محاسبه کارکرد و ثبت تردد را هر ماه میبایست تحمل کنید.به نظر شما نصب و بهره برداری از یک دستگاه حضور و غیاب بهمراه نرم افزار محاسبه کارکرد و حقوق و دستمزد گزینه بهتری نیست؟!حال تصور کنید که این محصولات را از فراتکنو تهیه کرده باشید.نهایت دقت و کیفیت پشتیبانی همراه شما خواهد بود.

متاسفانه بسیاری از مدیران و کارفرمایان یک شرکت اختصاص بودجه برای خرید دستگاه های حضور وغیاب راهزینه ی اضافه و بدون بازدهی می دانند. ولی مدیران ورئیس های کسب وکار های مختلف باید بدانندبا ثبت ورود وخروج کارکنانشان با دستگاه حضور وغیاب می توانند  ازساعات کاری کارکنان خود با دقت بیشتری مطلع شوند ودرصورت نیاز ساعات کاری کارکنانشان را افزایش یا کاهش بدهند و بااینکار راندمان کارکنانشان را افزایش دهند.

2.سیستم دستگاه حضور و غیاب روی کارکنان تاثیر منفی می گذارد:
شرح ماجرا و شکل پرسش را باهم مرور میکنیم.
کارمندان یک شرکت از نصب و کنترل تردد در مجموعه خود ناراضی هستند و هیچ نگرانی در مورد محاسبات اشتباه حقوق و مزایای خود ندارند.قطعا این حرف اشتباه است.اتفاقا کارمنده شاغل در مجموعه با حس اطیمینان بیشتری نسبت به محیط کسب و کار رفتار کرده و دیگر نگران اشتباهات رایج انسانی در مورد محاسبه حقوق و دستمزد خود نیستند.

بسیاری از کارفرمایان ومدیران عقیده دارند سیستم های حضورو غیاب باعث ایجاد احساس محدودیت ونظارت روی کارکنان است. ولی مدیران و کارفرمایان باید بدانند همه ی کارکنان مثل هم نیستند و ممکن است بعضی از کارکنان تعهد کاری، نداشته باشند و بخواهند در کارشان اهمال کاری یا تقلب کنند درنتیجه یکی از بهترین شیوه های نظارت روی این کارکنان ثبت دقیق ساعات ورود و خروجشان  در دستگاه حضور وغیاب است.

سوالی که در اینجا پیش می آید این است که چرا به صورت دستی حضور غیاب نکنیم؟ زیرا در ثبت حضور وغیاب به صورت دستی بازهم احتمال تقلب زیاد است و فرد می تواند ساعت ورود وخروجش رادقیق ننویسد وحتی اگر یک نفر را برای نظارت روی حضور وغیاب دستی قرار دهند ممکن است که روابط افراد بایکدیگر بازهم روی ثبت دقیق زمان ورود وخروج تاثیر بگذارد.

3.صرفه جویی در زمان:
اگر با میزان وقتی که برای محاسبه حقوق و دستمزد آشنا نیستید پس باید بگوئییم برای شما درک این مطلب سخت خواهد بود.تصور کنید از 5 روز قبل از سررسید ماه تا 3 روز بعد از سررسید ماه فقط مشغول محاسبه و چک کردن باشید.زمان بسیار زیادی که میتواند برای انجام امور مهم مجموعه شما حیاتی باشد.

پس جمله وقت طلا است در این مورد بسیار نمود واضحی دارد.پروسه های زمانگیر تسویه و محاسبات پیچیده مرخصی و ساعات اضافه کاری و ضرایب آن ها قطعا چالش برانگیز ترین قسمت های یک محاسبه ساده حقوق ماهیانه برای مجموعه شما خواهد بود.البته محاسبه ساده در مورد کسب و کارهایی به کار برده میشود که از محصولات فراتکنو اسفاده میکنند.

انتخاب سختی نخواهد بود.مقایسه بین زمان تنظیم قرارداد یک مناقصه و سودآوری برای مجموعه شما در مقابل زمان طاقت فرسا و بعضا پر از اشتباه محسبات حقوق و دستمزد و ….!فراتکنو با ارائه راهکارهای عملی در حوزه  کسب و کار، همراه شماست!

حقوق هر یک از کارکنان یک سازمان با توجه به ساعتی که کار کرده اند مشخص می شود. آخر هر ماه حساب کردن حقوق کارکنان با توجه به کسری کار، اضافه کار، مرخصی های روزانه و ساعتی محاسبه می شود که اینکاراگر به صورت دستی حساب شود علاوه بر زمانبر بودن اینکار امکان اختلاف بین کارفرما وکارکنان راافزایش می دهد.

 

نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید؟

همکاران ما در واحد فروش آماده ارائه خدمات به شما هستند.

اخذ نمایندگی فروش محصولات فراتکنو

در کمترین زمان درخواست خود را ثبت نمائید

دستگاه حضور و غیاب فراتکنو می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها