به وب سایت رسمی شرکت فراتکنو خوش آمدید

اطلاعیه : امکان نصب حضوری در شهر تهران فراهم گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و اعزام کارشناس با واحد فروش تماس حاصل نمائید

5 ویژگی مدیران موفق
ویژگی مدیران موفق
Rate this post

۵ ویژگی مدیران موفق

کسی که مدیریت یک اداره ، مجموعه و یا مدرسه را به عهده دارد باید تمامی صفات ممتاز و نکات مثبت را نسبت به سایر افراد داشته باشد. در همه ی تمدن های بشری در طول زمان های مختلف این یک اصل پذیرفته شده است که مردم یک مدیر سالم، درستکار، راستگوی و پای بند به قانون را می پسندند. در دنیای امروز ، مدیریت یک علم رو به رشد به شمار می رود که نیاز به یاد گیری می باشد. برای تشخیص چنین فردی چه چیزی مورد نیاز است و چطور می توان این فرد را از دیگران تشخیص داد؟
امروز از وب سایت فراتکنو در خدمت شما هستیم تا ۵ ویژگی مهم را برای یک مدیر موفق در بهبود مجموعه می تواند موثر باشد را با هم بررسی کنیم.

برقراری نظم در مجموعه

یکی از مهارت هایی که مورد نیاز یک مدیر موفق می باشد این است که توانایی برقراری نظم در مجموعه را داشته باشد.یک مدیر لایق باید بتواند با توجه به جو عمومی مجموعه و بدون آن که تشنجی به وجود بیاید ورود و خروج پرسنل را کنترل کند. برای سرعت عمل در کار می توان از ابزار های مختلف نیز بهره گرفت به عنوان مثال با یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی ارزان هم می توان ورود و خروج را به طور دقیق بررسی کرد و هم این که می توان از زمان به طور مفید تری استفاده کرد.

انتقادپذیری و صبوری مدیران

مدیران در عین حال باید به کارمندانشان فرصت دهند که در یک فضای سالم و مؤدبانه ، نقدهای خود را مطرح کنند.کسی که مدیریت یک مجموعه را بر عهده می گیرد ، باید بداند که در هر مجموعه ای از یک کلاس درس تا اداره ی یک کشور همواره درباره اش انتقاد وجود خواهد داشت. کسی که تحمل انتقادات افراد مختلف را ندارد ، اساساً نباید وارد فاز مدیریتی شود و اگر کسی بخواد تمام انرژی اش را صرف مقابله با افراد کند مسلما از وظایف اصلی اش باز می ماند.

ارزیابی دوره ای

یک مدیر خوب باید مانند یک ناخدا دائما تمام کشتی و مسیر را زیر نظر داشته باشد که آیا کشتی تحت مدیریت او در مسیری که تعیین شده پیش می رود یا خیر؟ این که ارزیابی دوره ای در چه بازه زمانی (روزانه ، هفته ای ، ماهانه ) انجام گیرد ، بستگی به نوع کارتان دارد ولی آنچه مسلم است این که مدیریت بدون ارزیابی دوره ای ، راندن در تاریکی است. گاهی با یک ارزیابی متوجه می شویم که مسیر اشتباه است و یا با یک اصلاح کوچک سود دهی کشور بسیار بالاتر می رود.

بیشتر بخوانید : راهکار برخورد با کارمندان مشکل ساز

 

راستی و صداقت

یکی از مواردی که باید قابل توجه باشد صداقت با کارمندان و راستگویی می باشد. زیردستان اغلب از مدیرانی را می پسندند که صادق و قابل اطمینان باشد. پذیرا بودن و خلوص از مهم ترین مواردی است که اغلب زیردستان از آن تقدیر می کنند و دوست دارند که مدیر آنان دارای این دو ویژگی باشد. راستی و صداقت مدیر باعث گسترش روابط زیردستان با وی و برخورد صمیمی و در نتیجه مدیریت اثربخش می شود.

از اشتباه کردن پرسنل نترسید

احتیاط کنید که پرسنل را از اشتباه کردن نترسانید. در این صورت کارمندان به مرور زمان تمایلی به تصمیم گیری شخصی ندارند چون ممکن است اشتباه کنند و دائما خود را با شما چک می کنند.در ظاهر شاید این از نظر شما خوب باشد ولی با این کار هیچ جای پیشرفتی برای آن ها باقی نمانده و کلی از زمان خود را باید صرف رسیدگی به ریز کارهای پرسنل کنید..به آنها اعتماد کنید و حاشیه خطایی برایشان در نظر بگیرید.
5 ویژگی مدیران موفق

نتیجه گیری
در کنار موارد بالا به این نکته دقت کنید که از ابزار ها برای مدیریت مجموعه خود استفاده کنید. به عنوان مثال برای برقراری نظم می توان از دستگاه حضور و غیاب استفاده کرد شما با کمی هزینه با خرید یک دستگاه حضور و غیاب ارزان می توانید از شر کاغذ های حضور و غیاب و محاسبات آن خلاص شوید یا برای نظم دادن به کار ها از یک مشاور برنامه ریز خبره استفاده کنید تا با نگاهی کلی به مجموعه شما بهترین راهکار ارائه شود و برای فروش موثر تر از یک کارشناس فروش قوی تر استفاده کرد زیرا بخش سوددهی را همین بخش فروش برای ما انجام می دهد.
امیدوارم این مطلب نیز برای شما مفید واقع شود و با بکار گیری این موارد به پیشرفت روز افزون مجموعه و شرکت خود کمک کنید.