به وب سایت رسمی شرکت فراتکنو خوش آمدید

اطلاعیه : امکان نصب حضوری در شهر تهران فراهم گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و اعزام کارشناس با واحد فروش تماس حاصل نمائید

فناوری اطلاعات در سازمان ها و مدیرت استفاده از آن
فناوری اطلاعات در حضور غیاب
Rate this post

حضور و غیاب

امروز با موضوعی مهم و مفید از وب سایت حضور و غیاب فراتکنو در خدمت شما هستیم تا با فناوری اطلاعات در سازمان که همه روزه با آن سر و کار داریم به طور دقیق تر آشنا شویم.بحثی که در دنیای امروز نمی توان ساده از آن گذشت و اگر به طور صحیح از آن استفاده کنیم می توانیم کمک چشمگیری به پیشرفت مجموعه خود کنیم.فناوری اطلاعات و پیشرفت تکنولوژی را اگر کمی جدی بگیریم و استفاده مفید و درست آن را یاد بگیریم مطمئنا رشد قابل قبولی خواهیم داشت.پس با ما همراه باشید

فناوری اطلاعات یک بخش اصلی برای داشتن یک کسب و کار موفق در سال ۲۰۱۷ اعلام شده است. افراد زمانی که به دنیای IT ورود پیدا می کنید احتمالا موضوعی که از آن اگاهی ندارید  hyperconvergence یا همان همگرایی سیستم ها است.

در دنیای امروز چشم انداز فناوری اطلاعات با سرعت عجیبی در حال تغییر است و هر شخصی را وارد چالش های جدیدی می کند بنابراین وجود اصطلاحات جدید در این راه کاملا طبیعی است . پس اگر تا کنون با این کلمه مواجه نشدید برای آشنایی بیشتر با این موضوع این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

همگرایی سیستم های فناوری اطلاعات چیست؟

اگر بخواهیم تعریفی از همگرایی سیستم های فناوری اطلاعات داشته باشیم چنین می توان گفت که فناوری در یک سیستم به صورت یکپارچه تبدیل شود تا مدیریت آن تنها توسط یک ابزار انجام شود.در ضمن همگرایی را می توان به تمام سازمان بسط داد.

در طول عمر فناوری اطلاعات وجود سه عامل زمان سرمایه و تلاش از الزامات در دنیای مجازی نام برده شده است.

شرکت ها و سازمان ها برای حضور داشتن در این بازار مجبور به پرداخت هزینه ها برای داشتن کامپیوتر ها برای ذخیره ی اطلاعات و تجهیزات شبکه هستند.

سازمان بازرگانی در سال ۲۰۱۲  اعلام کرد برای ارائه ی خدمات بهتر به مشتریان ، داشتن زیرساخت قوی متشکل از سه عامل ذکر شده (زمان ، سرمایه و تلاش)  و ترکیب آن سه عامل مهمترین علت کسب درآمد در حوزه ی فناوری اطلاعات بوده است و از آن زمان واژه ی همگرایی سیستم های فناوری اطلاعات  نیز  به وجود آمده است.

در نهایت بعد از بررسی های انجام شده اعلام شد که همگرایی این سه عامل در تمام سازمان ها می تواند منجر به افزایش سود شود.

با خرید یک سیستم کامل از تجهیزات فناوری اطلاعات سازمان ها  به گونه ای که شامل تمامی بخش ها  اعم از سرور ها و محل های ذخیره ی اطلاعات ، دستگاه حضور و غیاب ، بخش های ارتباطی و دیگر موارد باشد تا حد بسیاری صرفه جویی در هزینه ها را به دنبال دارد.

سیستم همگرایی مناسب چه سازمان هایی است؟

بزرگی  مجموعه ی  شما در این مورد حرف اول را نمی زند بلکه توقع و چشم انداز سازمان و سرعت رو به رشد آن تعیین کننده برنامه ریزی و مدیریت ریسک برای شماست.

الگویی متناسب با نیاز مجموعه ی خود را توسط متخصصین این سیستم انتخاب کنید و زیرساخت خود را به صورت مطمئن و امن بسازید در این مسیر از سیستم های مدیریت یکپارچه اطلاعات با توجه به تعداد کارمندان و نوع کسب و کارتان استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید : دقت سیستم تشخیص چهره گوشی چقدر است؟

 

نگرانی ها و هزینه ها

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد که سازمان ها و شرکت ها برای داشتن حداقل میزان هزینه، ساده تر کردن روال اداری برای کارکنان که همیشه با انبوهی از کارهای انباشته رو به رو هستند با استفاده از سیستم های یکپارچه در سازمان ها می توانند مدیریت بهتری در این زمینه ارائه دهند.فرض کنید شما با خرید یک دستگاه حضور غیاب به سرعت و دقت محاسبات حقوق پرسنل نیز کمک کرده اید.

در واقع Hyperconvergence به معنی ساده سازی تمام کار ها در یک شرکت است.

فرایند های ساده سازی در شرکت های کوچک گرچه روند رو به پیشرفت را دارد اما نمو این پیشرفت در سازمان های متوسط و بزرگ به مراتب موثر تر است.

حضور و غیاب

اگر بخواهیم نگاهی بزرگ تر داشته باشیم در ابتدا تمرکز کشورها بر رشد تکنولوژی باید روی سازمان های بزرگ و دولتی منعطف باشد .

یکی دیگر از اهداف همگرایی در سازمان ها برای از بین بردن نیاز به منابع ذخیره سازی چندگانه است پس با حذف فرایند های پیچیده و استفاده از سرورهای واحد می توان به این امر دست یافت.اجازه بدید با مثالی این موضوع را واضح تر بیان کنیم.فرض کنید شما یک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی قدیمی دارید.هدف از استفاده ی یک دستگاه حضور و غیاب سرعت و عملکرد بهتر می باشد.ولی یک دستگاه قدیمی با امکانات ضعیف و پیچیده نمی تواند کمکی در سرعت و عملکرد سیستم شما کند پس بهتر است با کمی هزینه و حذف سیستم های قدیمی به این امر کمک کنیم.

پیشنهاد ما به شما در این حوزه این است که اگر مشتاق استفاده از همگرایی سیستم های  فناوری اطلاعات هستید، از سیستم سنتی به سمت سیستم مدرن روی بیاورند اگرچه تعویض تمام دستگاه ها در سیستم قدیم با وسایل و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری جدید نیازمند صرف  هزینه است اما تغییر این امکانات تا حدود ۶۰ درصد رشد چند برابری را به دنبال خواهد داشت.

بودجه بندی و زمان بندی

یکی از موانع سازمان ها در بخش فناوری اطلاعات تعیین مقداری از بودجه اختصاص داده شده به این قسمت است.

این چالش یک امر حیاتی هست. قاعدتا در اکثر مواقع برای حرکت رو به جلو در سازمان ها  و تغییر اساسی در زیرساخت های هر شرکتی باید هزینه صرف کرد ،بهتر است با بررسی تمام این جزئیات و کنترل دقیق نقاط ضعف و تنظیم مجدد برنامه ریزی بودجه جهت  یکپارچه سازی  سیستم کسب و کارتان اقدام کنید.

زمانی که توانستید یک سازمان یکپارچه با زیر ساخت قوی را در شرکت خود فراهم کنید متوجه میشید تا حد زیادی در میزان هزینه های اضافی شرکت و زمان صرفه جویی کرده اید و شاید برایتان کمی عجیب باشد ولی به مرور زمان کارمندان شادتر ، با انگیزه تر و منظم تری خواهید داشت در آن زمان است که مشاهده خواهید کرد که بعد از یک مدت کوتاه میزان بهره وری کل مجموعه ی شما رشد قابل ملاحظه ای می کند و  می توان تمامی هزینه های پرداخت شده در ماه های گدشته را با سود بدست آمده جبران کرد.

امیدوارم این مقاله که از وب سایت دستگاه حضور غیاب فراتکنو برایتان مطرح شد مفید واقع شود و با به کارگیری موضوعات مطرح شده به رشد و پیشرفت مجموعه ی خود کمک کنید.