به وب سایت رسمی شرکت فراتکنو خوش آمدید

اطلاعیه : امکان نصب حضوری در شهر تهران فراهم گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و اعزام کارشناس با واحد فروش تماس حاصل نمائید

حضور و غیاب و پیدایش آن
حضور و غیاب
Rate this post

حضور و غیاب و پیدایش آن

اولین دستگاه حضور و غیاب در سال ۱۸۸۸، توسط یک طلافروش در نیویورک آمریکا طراحی و ساخته شد.

عملکرد این دستگاه به صورت کاغذ ساعت زنی بوده است، به گونه‌ای که یا قرار دادن کاغذ در داخل دستگاه ساعت بر روی آن چاپ می‌شده است.

حضور و غیاب و پیدایش آن

 با توجه به اشتغال اکثریت مردم در سازمان‌ها، نظارت هر چه بهتر بر تردد کارکنان، بیش از پیش اهمیت پیدا کرد و نیاز به دستگاه حضور و غیاب، یا دستگاهی که تردد کارکنان را ثبت کند، احساس می شد.

با شروع انقلاب صنعتی در آمریکا و اروپا، تحولات عظیم در نگرش مردم به شیوه‌ی زندگی ایجاد شد.

در اواخر قرن هجدهم، با توجه به اشتغال اکثریت مردم در سازمان‌ها و کارخانه‌های بزرگ، نظارت هر چه بهتر بر تردد کارکنان، بیش تر از پیش اهمیت پیدا کرد و نیاز به دستگاه حضور و غیاب، یا دستگاهی که تردد کارکنان را ثبت کند، احساس میشد.

ثبت تردد پرسنل در ابتدا به صورت دستی انجام می‌گرفت، که متاسفانه این روش، باعث وقوع خطاهای بسیاری می‌شد، از جمله معایب این روش، عدم نظارت دقیق بر روی کارکرد پرسنل، کاهش بهر‌ه‌وری و عدم رضایت پرسنل بوده است.

با توجه به این معایب، مدیران بر آن شدند، با استفاده از روش‌های نوین جهت نظارت و ثبت دقیق زمان تردد، به بهره‌وری و اثربخشی خود بیافزایند.

 

بیشتر بخوانید : آموزش نصب دستگاه حضور و غیاب روی دیوار

 

اولین دستگاه حضور و غیاب در چه سالی ساخته شد؟

اولین دستگاه حضور و غیاب در سال ۱۸۸۸، توسط یک طلافروش در نیویورک آمریکا طراحی و ساخته شد.

عملکرد این دستگاه به صورت کاغذ ساعت زنی بوده است، به گونه‌ای که یا قرار دادن کاغذ در داخل دستگاه ساعت بر روی آن چاپ می‌شده است.

این ماشین ثبت زمان قادر به چاپ زمان دقیق تردد پرسنل بوده است.

اولین دستگاه حضور و غیاب کارتی در سال ۱۸۹۴ طراحی و تولید گردید.

این دستگاه شامل یک ساعت، یک چرخ مخصوص و کاغذهای مستطیلی مقوایی بوده است، عملکرد این دستگاه اینگونه بوده است که پرسنل با وارد کردن کاغذهای پرسنلی خود و با فشار دادن اهرم این دستگاه ساعت های تردد روزانه خود را ثبت می‌نمودند.

انواع دستگاه های حضور و غیاب

در ادامه به بررسی انواع دستگاه های حضور و غیاب، سیر تحول و پیشرفت آن ها می پردازیم، لطفا با ما همراه باشید.

دستگاه حضور و غیاب کارتی

با توجه به درخواست زیاد برای استفاده از دستگاه حضور و غیاب، نسل جدیدی از این دستگاه بدون نیاز به استفاده از کارت‌های مقوایی به بازار عرضه گردید.

در این نسل از دستگاه های حضور و غیاب، هر فرد یک کارت شناسایی مغناطیسی با شماره شناسایی مختص به خود را دارا می‌باشد.

با نزدیک کردن کارت به دستگاه اطلاعات ورود و خروج هر پرسنل در سیستم بارگذاری می‌گردد و توسط نرم‌افزار پردازش می‌شود.

اما با گذر زمان دستگاه های حضور و غیاب پیشرفت چشم‌گیری داشتند و به کارت‌های مغناطیسی خلاصه نشدند، سیر تحول در این دستگاه ها، گرایش به دستگاه‌های کاملا اتوماتیک با قابلیت‌های بیومتریک پیدا کرد.

قابلیت بیومتریک چیست؟

قابلیت بیومتریک به تشخیص و احراز هویت افراد با استفاده از ویژگی‌های منحصر به فرد هر شخص می‌پردازد.

این ویژگی های منحصر به فرد در واقع همان پارامترهای فیزیولوژیکی است که اثر انگشت، کف دست، عنبیه چشم و هندسه‌ی دست از جمله این پارامترها به حساب می‌آید.

بیشتر بخوانید: دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی چیست؟

دستگاه حضور و غیاب با قابلیت بیومتریک ثبت اثر انگشت، یکی از محصولات پرطرفدار بین مخاطبین خود می‌باشد.

عملکرد این دستگاه با اسکن و ثبت اثر انگشت پرسنل انجام می‌پذیرد.

با قرار دادن انگشت بر روی سنسور، دستگاه اسکن انگشت شما را با پایگاه داده‌ی ثبت شده‌ی خود تطبیق داده و بعد از تاییدیه، تردد شما را ثبت می‌نماید.

 

بیشتر بخوانید : حضور و غیاب سنتی یا مدرن؟

 

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چیست؟

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، یکی از قابلیت‌های جدید بیومتریکی است که در صنعت کنترل و بازرسی در حال اجرا می‌باشد. فرآیند ثبت چهره در این دستگاه ها می‌تواند بر پایه‌ی تشخیص دوبعدی و یا سه‌بعدی صورت بپذیرد، لیکن به دلایل امنیتی پایین تشخیص چهره به صورت دو بعدی، استفاده از دستگاه های حضور و غیاب بر مبنای ثبت سه بعدی چهره‌ را به شما عزیزان توصیه می‌نماییم.

عملکرد تعریف و ثبت افراد در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، به این گونه می‌باشد که با اسکن صورت در زوایای مختلف، تردد افراد را با قرار گرفتن در جلوی دوربین دستگاه ثبت می نماید.

شرکت تایگر، به عنوان یکی از سازندگان موفق‌ و عرضه کنندگان مستقیم محصولات نرم افزاری و سخت افزاری ثبت کنترل تردد، با اخذ نمایندگی مستقیم فروش و پشتیبانی محصولات ZKTeco، تمامی کوشش خود برای رضایتمندی و ارایه خدمات هر چه بهتر به شما عزیزان انجام میدهد.

E038DB92 CAA2 0DFB 5359A80A0A8F9324
E03B81C0 91C8 40BA 2BABD04B36372DB5