به وب سایت رسمی شرکت فراتکنو خوش آمدید

اطلاعیه : امکان نصب حضوری در شهر تهران فراهم گردید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه و اعزام کارشناس با واحد فروش تماس حاصل نمائید

آشنایی با دستگاه حضور و غیاب
آشنایی با حضور و غیاب
Rate this post

آشنایی با دستگاه حضور و غیاب

سیستم حضور و غیاب یا همان دستگاه حضور و غیاب وسیله ای برای ثبت تردد ورود و خروج پرسنل یک مجموعه که با استفاده از آن میزان خطا در محاسبات کاهش یافته و صرفه جویی در زمان نیز می شود. دستگاه حضور غیاب امکان هرگونه تقلب و دور زدن از قوانین را از بین می برد و می تواند به راحتی در اختیار مدیران قرار بگیرد.

دستگاه حضور غیاب چیست؟

به طور خلاصه اگر بخواهیم دستگاه حضور و غیاب را تعریف کنیم می توانیم بگوییم که به کارمندان ما این اجازه را می دهد که تایم ورود و خروج خودشان را ظرف مدت کمتر از چند ثانیه به صورت الکترونیکی ثبت کنند و میزان خطا را به صفر برسانند.شاید تا به حال شما هم از ثبت کردن دستی تردد روزانه کارمندان خود در کاغذ خسته شده اید و به این فکر افتاده اید که چه راه حل بهتری برای انجام این کار وجود دارد.

یکی از نیاز هایی که معمولا در حال حاضر برای جلوگیری و سرپیچی از قوانین شرکت،کارخانه جات و… مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه های حضور و غیاب است که در انواع مختلف (تشخیص چهره،کارت،اثرانگشت و رمزعبور) نیز وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد که کدام مدل از دستگاه ها مناسب مجموعه ی شما می باشد.

یکی از مهم ترین مواردی که می خواهیم حضور و غیاب را انتخاب کنیم سادگی در کارکردن آن است. یعنی باید دستگاهی رو انتخاب کنیم که کاربرد ساده ای داشته باشد و بتوانیم به راحتی  با منو کار کرده و روش استفاده از آن را یاد بگیریم.

بیشتر بخوانید : راهنمای کامل خرید دستگاه حضور و غیاب

 

مزایا و معایب سیستم حضور و غیاب

  • یکی از بزرگترین مزایای این دستگاه ها این است که دیگر خبری از ثبت بر روی کاغذ و یا ثبت دستی نیست و اگر از معایب این دستگاه ها بخواهیم بگوییم هزینه و گران بودن آن ها هستند که امروزه با مدل های جدیدی که روانه ی بازار شده است بحث گرانی آن ها نیز تقریبا حل شده می باشد.
  • متداول ترین و مطمئن ترین روش هایی که برای ثبت ورود و خروج استفاده می کنند دستگاه های تشخیص چهره و اثرانگشت هستند و آن هم به این دلیل می باشد که امکان تقلب در این دو روش اصلا وجود ندارد.(دلیل مطمئن بودن این دو روش نسبت به روش های دیگر مثلا کارت و یا کلمه عبور این است که امکان جابجایی کارت و کلمه عبور در بین کارمندان وجود دارد اما در دو روش اول به هیچ عنوان وجود ندارد)مزایا و معایب دستگاه حضور غیاب

کدام مدل دستگاه حضور و غیاب مناسب مجموعه ی ما می باشد؟

  • پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر محیطی کارگاهی دارید که کارمندان شما به دلیل نوع شغلتان با دست سر و کار دارند و این امکان وجود دارد که اثر انگشت آن ها از بین برود دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره مناسب مجموعه ی شما می باشد تا کارکنان بتوانند بدون هیچ تماسی با دستگاه حضور غیاب تردد خود را ثبت کنند.

به طور مثال انواع کارگاه نجاری ، رنگرزی ، آهنگری و …

  • اما اگر در محیطی اداری کار می کنید که در اثر کار کردن اثر انگشت کارمندان از بین نمی رود و یا ضعیف نمی شود پیشنهاد ما به شما سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی می باشد.
  • چه بسا سیستم های حضور و غیابی وجود دارد که هر دو قابلیت اثر انگشت و تشخیص چهره را دارا بوده و با توجه به نوع محیط کاری خود می توانید از هر نوع روش های گفته شده استفاده نمایید.